Jachta

Toto si chcem objednať

Symbolická svadba na mori? Alebo len dokonalý relax na vlnách, vo vetre, v luxuse? Jachta alebo katamarán? Chorvátske more bude len Vaše. Zažite fitness plavbu, svadobnú plavbu, firemnú plavbu alebo rodinnú plavbu. Dovolenka zväčnená našim profi fotografom. 

Voda, vzduch, vietor, dobrá nálada...hlavné znaky plavby na plachetnici. Plavba, ktorá je plná zážitkov, nových skúseností, nových poznatkov, nových priateľstiev. Nezabudnuteľná plavba. 

Jar, leto, jeseň...malá alebo veľká jachta...jachta alebo katamarán...vyberte si termín, loď a my Vám urobíme cenovú ponuku. Plaví sa vždy od soboty do soboty. 

 

Aký je rozdiel medzi jachtou a katamaránom?

Katamarán sú vo svojej podstate dve lode spojené salónom, čiže akoby kabínou na vrchnej časti. Plachetnica má tento salón dole, väčšinou pod úrovňou vody alebo na jej hranici. Katamarán má viac plochy pre pasažierov ako má klasická plachetnica. Tento priestor vzniká aj vpredu, medzi trupmi lode, kde je umiestnená sieťka na relaxovanie, u väčších katamaránov aj sedačky, prípadne ležadlá. Daľší priestor navyše je samotný salón a terasa za ním. Opäť u väčších katamaránov je navyše aj terasa na streche salónu. Salóny u katamránov sú tiež priestrannejšie.

Nevýhodou katamaránov oproti monohulom, ako sa klasické jednotrupé plachetnice volajú, je, že sú dvakrát tak široké a z toho vyplývajú aj vyššie poplatky za kotvenie a státie v marínach a prístavoch. Väčšinou sú tieto poplatky 1,5 až 2x tak vysoké ako u plachetníc rovnakej dĺžky. Rovnako drahšie môžu byť pohonné hmoty, nakolko katamarán ma motory dva a tým aj dvojnásobnú spotrebu oproti klasickej jachte.

 

Symbolická svadba - v Chorvátsku na mori je určená hlavne pre tých, čo neplánujú svadbu s veľa hosťami. Svadba na plachetnici je v úzkom kruhu rodiny alebo priateľov. Ide len o symbolickú svadbu pre pocit a hlavne jedinečné fotografie a zážitky. Táto svadba nie je legalizovateľná a vyžaduje sa ešte svadba na úrade na Slovensku s dvoma svedkami. Okrem kapitána lode bude na palube profesionálna fotografka, ktorá zabezpečí počas plavby tie najlepšie fotografie na rôznych miestach.

 

Fitness plavba - na plachetnici je plavby, na ktorej sa zúčastňuje aj certifikovaná trénerka. Počas tejto plavby sa podľa dohody, cieľov plavby a počasia cvičí fitness alebo bodywork. Všetko je na vzájomnej dohode a možnostiach pri danej plavbe. Cvičí sa či už v prírodnom prostredí, v prístave, na pláži alebo priamo na lodi, pokiaľ to svojim priestorom dovoľuje. Na fitness plavbu je najvhodnejší katamarán, ktorý ponúka najväčší komfort a najviac priestoru na palube. Tréningy prebiehajú 1-2x denne a sú tempom aj cvikmi prispôsobované posádke. Sú vhodné ako pre mladších, tak aj pre tých skôr narodených. Tréningy samozrejme nie sú povinné, sú čisto dobrovoľné.

 

Firemná plavba - plavba určená na utužovanie kolektívov alebo ako motivácia k práci. Tieto plavby sú pripravované na mieru pre určený počet ľudí. Možnosť rôzneho programu a spestrenia plavby, ako grilovačka, rybačka, potápanie, šnorchlovanie a iné. Skúsení kapitáni v prípade záujmu priučia posádku pravidlám plavby na mori, vysvetlia jednotlivé úskalia a nástrahy počasia, prípadne pustia posádku aj ku kormidlu.

 

Rodinná plavba - naši kapitáni majú skúsenosti aj s plavbami, kde na palube sa nachádzajú malé deti. Náš najmladší pasažier mal 6 mesiacov. Pri plavbe s deťmi sa extra dbá na bezpečnosť. V prípade hroziaceho rizika víchrice alebo búrky kapitáni zvolia bezpečný prístav alebo marínu. Taktiež lode sú dodatočne vybavené bezpečnostnými sieťkami po bokoch a detskými záchrannými vestami. Deti si plavbu užívajú rovnako ako rodičia. Program plavby sa upravuje podľa potrieb detí.

« návrat späť